Тільки разом з батьками,

спільними зусиллями,

вчителі можуть дати дітям

велике людське - щастя.

В. А. Сухомлинський

Шановні батьки, на цій сторінці розміщена корисна інформація для Вас

Пам'ятка для батьків

  1. Тільки разом у співпраці із закладом освіти та громадськістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.
  2. Обов'язково постійно цікавтесь розвитком, навчанням і поведінкою ваших дітей. Для цього відвідуйте заняття, батьківські збори, зустрічайтесь із класним керівником і вчителями гімназії.
  3. Щоденно цікавтесь навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, співставляти, аналізувати вивчене, прочитане, побачене. Не дратуйтесь через кожну невдачу, що спіткає дитину, не карайте й не ображайте її гідності, а допоможіть зрозуміти й усвідомити помилки, недоробки, загартуйте її силу волі своєю допомогою й розумінням.
  4. Привчайте дитину до самонавчання й самоконтролю у виконанні домашніх завдань і обов'язків. Надавайте розумну допомогу в їхньому виконанні. Важливо викликати інтерес до навчання, але не муштрою й силою, а добрим словом, підтримкою, порадою, терпінням і ласкою.
  5. Сприяйте тому, щоб дитина сформувала в собі активну життєву позицію: брала участь у всіх класних заходах, концертах, щоб не боялася декламувавти, співати, танцювати, виконувала б сумлінно  доручення. Для цього необхідно бути в курсі  життя закладу освіти, цікавитися планами дитини щоденно, допомагати готуватися до уроків, підтримувати в дитині впевненість і сміливість.


Права та обов'язки

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ОСВІТУ"

    Освіта - основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.

   Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.

   Освіта в Україні грунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами.

Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини

  1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
  2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
  3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані: < >постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї.

Стаття 60. Права батьків

Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:

  • вибирати навчальний заклад для неповнолітніх дітей;
  • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування навчальних закладів;
  • звертатися до державних органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей;
  • захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.


ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ"

Стаття 29. Права та обов'язки батьків або осіб, які їх замінюють

  1. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:
    • вибирати навчальні заклади та форми навчання для неповнолітніх дітей;
    • приймати рішення щодо участі дитини в інноваційній діяльності загальноосвітнього навчального закладу;
    • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів;
    • звертатися до відповідних органів управління освітою з питань навчання і виховання дітей;
    • захищати законні інтереси дітей.
  2. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
    • забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;
    • постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
    • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до сім'ї, старших за віком, державної і рідної мови, до народних традицій і звичаїв;
    • виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до України.
  3. У разі, якщо батьки або особи, які їх замінюють, всупереч висновку відповідної психолого-медико-педагогічної консультації відмовляються направляти дитину до відповідної спеціальної загальноосвітньої школи (школи-інтернату), навчання дитини проводиться за індивідуальною формою.


Розділ X. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Cтаття 47. Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту

  1. Посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства про загальну середню освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.
  2. Шкода, заподіяна учнями (вихованцями) загальноосвітньому навчальному закладу, відшкодовується відповідно до законодавства України.
  3. Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.

ЩОДЕННІ ЗВИЧКИ, ЯКІ ПІДСИЛЯТЬ ЗВ'ЯЗОК З ДИТИНОЮ

   Зв'язок батьків з дитиною - єдина причина, чому діти свідомо дотримуються наших правил.

   Дитина, яка відчуває міцний зв'язок з батьками, хоче співпрацювати з ними. Спробуйте дотримуватися цих порад фахівців: 

8 СПІЛЬНИХ РИС БАТЬКІВ, ЯКІ МАЮТЬ УСПІШНИХ ДІТЕЙ

   Психологи вважають, що існує багато способів зробити дитину успішною змалечку, наголошуючи на тому що більшість із цих лайфхаків зводяться до поведінки, способу життя й мислення батьків.

   Ось спільні риси батьків, які мають успішних дітей:

  • вони привчають дітей до хатньої роботи
  • соціалізують своїх нащадків
  • мають високі очікування щодо дітей
  • мама й тато мають здорові стосунки
  • батьки достатньо часу приділяють своєму навчанню
  • діти не піддаються стресу батьків
  • мами успішних дітей працюють
  • батьки пояснюють дітям, що для досягнення цілі потрібно почати з малого, потім багато працювати, іноді доведеться зачекати, і лише потім отримати бажане.

   Візьміть також на озброєння 7 фраз, які використовують вчителі методики Монтессорі.

   Спілкуючись з дітьми, не забувайте надихати дітей якимись з цих фраз, які стимулюють дитину бути більш впевненою в собі.

   Дуже легко потрапити у пастку, порівнюючи себе з іншими батьками чи шукати якісь вимірювані ознаки того, що ви хороші мама чи тато, розповідає клінічний психолог Надене Лінден. Вона виділила 7 ознак того, що у дитини - круті батьки:


Для збільшення натисніть на зображення. Воно створене на canva

КОЛИ ТРЕБА КАЗАТИ ДИТИНІ "НІ"

   Відмова допомагає дитині встановити кордони та ліміти, які допоможуть її розвитку - емоційному, фізичному та психологічному.

   Якщо дитина не чутиме від вас "Ні", ви можете залишити її непідготовленою до реального життя.

   Ось 9 випадків, коли слід сказати дитині "Ні", щоб вона виросла успішним дорослим:

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати